Haber

Bilecik Pazaryeri’nde 35 yıllık sorun çözüldü

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) – Pazaryeri ilçesinde 3 yıldan beri tarla ve arazi yollarına kıymet gösteren Pazaryeri Belediyesi genişletme ve bakım yaptığı yollara alt temel materyali sererek çiftçilere kalıcı yollar oluşturuyor.

Pazaryeri Belediyesi Fen İşleri takımları yaptıkları çalışmalarla kış ayı gelmeden tarla yollarına bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Pazaryeri ilçesinde yolları bulunmayan topraklarda yapılan kadastro çalışmasıyla 500 dönümden fazla tarlanın yol sorunu çözülürken Belediye Lideri Zekiye Tekin, ilçede 35 yıl hiç bakılmayan arazi yollarının yapıldığını belirterek, toplamda 200 kilometre arazi ve tarla yolu yapıldığını ve bu yolların alt yol materyal serilerek çiftçilere kalıcı bir hizmet sunulduğunu kaydetti.

Özellikle hayvancılıkla uğraşan besihaneler bölgesindeki çiftçilerin ahırlarına ulaşımında zahmet yaşadığını aktaran Lider Tekin, takımların çalışmasıyla yapılan hizmetten çiftçilerin son derece mutlu olduğunu söyledi.

Yapılan çalışmaların kış gelmeden yaz ayına hazırlık olduğunu belirten Lider Tekin, “Pazaryeri ilçemizin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Çiftçilerimizin tarla ve bahçelerine hem traktörleri ile hem de otomobilleriyle rahat bir şekilde gidip gelmeleri için Fen İşleri ekiplerimiz çalışmaya devam ediyor. Yaptığımız çalışmalardan çiftçilerimiz son derece memnun. İnşallah emeklerimiz berekete dönüşecek” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu