Haber

Deprem bölgesinde yıkılan binalarla ilgili 269 kişi tutuklandı

DEPREM bölgesinde yıkılan veya imarına aykırı değişiklik yapılan binalarla ilgili soruşturma kapsamında 269 kişi tutuklandı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan veya aleyhte imar değişikliği olduğu iddia edilen binalarla ilgili soruşturma kapsamında 1068 şüpheli belirlendi. Şüphelilerden 269’u tutuklanırken, 320’si hakkında denetim kararı, 228 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 106 kişi hakkında tutuklama kararı verilirken, gözaltındaki 2 kişinin işlemleri devam ediyor. Zanlılardan 14’ünün yurt dışında olduğu, 43 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Ayrıca 86 zanlı da ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

HIRSIZLIK SORUŞTURMALARI

Depremlerin ardından bölgede yürütülen hırsızlık olaylarına ilişkin soruşturmalarda 393 olayda 338 şüpheli tespit edildi. Zanlılardan 208’i tutuklanırken, 39 kişi isim kontrolü ile serbest bırakıldı. Soruşturmalarda verilen tutuklama sayısı 30, tutuklama nedeniyle hakkında soruşturma açılanların sayısı 22, tutuklananların sayısı 29, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılanların sayısı ise 10 olarak kaydedildi.

mentesehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu