Haber

Erciyes’te kar bereketi! Binlerce kişi akın etti

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi’nde gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışının ardından kar kalınlığı 60 santimetreye kadar ulaşırken, bu durumu değerlendiren binlerce kayaksever soluğu Erciyes’te aldı. Aileleriyle birlikte kayak yapmak için Erciyes’e gelen yerli ve yabancı binlerce turist teleferiklerde uzun kuyruklar oluşturdu.

Sömestr tatili için Erciyes’e gelen Demet Özel, “İzmir’den geliyorum. Ailem burada yaşıyor. Kayseri’ye yarıyıl tatili için geldim. Erciyes’i zaten biliyordum. Biraz kayak tecrübem de oldu. Fazla bir şey olmadı.” Geçen sene geldiğimde kar vardı ama bugün çok memnunum.” “Çok kalabalık ve çok keyifli bir gün. Pazartesi günü Erciyes’e geldim. O kadar kar yoktu. Bugün buraya geldim kar çok. Onun için mutluyum. Çocukluğum Kayseri’de geçti. O zamanlar Erciyes’in kıymetini bilmezdik. Keşke.” Keşke kayak yapmayı öğrenseydik. Bence herkes kayak öğrenmeli” dedi.

Ankara’dan Kayseri’ye kayak öğrenmek için gelen Murat Kartal, “Bu yaşıma kadar kayak yapmadığıma pişmanım. herkese bence erciyes her şeyiyle çok güzel pisti kar havası herşey çok güzel kayak yapmayan herkese tavsiye ederim başlamayanlar kesinlikle başlasınlar başka yerde kayak yapmadım şimdi İlk defa burada kayak yapıyorum Erciyes’te kayak öğreneceğim.”

genc-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu