Haber

Olay iddiası! Depremzedeler için gönderilen yardım malzemeleri emniyet müdürünün evinden bulundu

KahramanmaraşKent merkezinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem 11 ilde büyük yıkıma neden olurken, yüzyılın felaketi olarak gösterilen depremde 45 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

POLİS MÜDÜRÜNÜN MALZEMELERİ EVİNE ÇIKARDIĞI İDDİASI

DepremSonrasında yaraların sarılması için milyonlar seferber edilirken, bir haberler kamuoyunda büyük tartışmalara neden oldu. Deprem bölgesine atanan bir polis şefinin görev yerine dönerken depremzedeler için gönderilen çok sayıda malzemeyi yanında götürdüğü iddia edildi.

ADLİ DENETİMDEN SERBEST BIRAKILDI, Kovuşturmaya İTİRAZ ETTİ

Durumu kamera kayıtlarından tespit eden polis, savcılığın talimatıyla emniyet müdürünün evinde arama yaptı. Çok sayıda yardım malzemesi ele geçirildi. Gözaltına alınan emniyet müdürü, savcılığın sorgusunun ardından “hırsızlık” suçundan tutuklanması için hakimliğe sevk edildi. Bu değil; Kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Savcılık bu karara itiraz etti. Şimdi itirazın sonucu bekleniyor.

EVİNDEN KALAN 2 BÜYÜK ÇADIR

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre, emniyet müdürünün evinde yapılan aramada; 1 Jeneratör, 2 Büyük Çadır, 5 Siyah Orta ve Akraba İpi, 9 Şişme Yatak, 5 Uyku Tulumu, 5 Seyahat Çantası, 7 Bere, 2 Çizme, 2 Yağmurluk, 5 Yağmurluk Üst, 1 Yağmurluk Alt, 4 Küçük Çadır, 15 kilo Köpek Maması, 3 Elektrikli Isıtıcı ve Bir Kettle Isıtıcı ele geçirildi.

diyadin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu