Haber

Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Öğretmen’in Öğrencilerine Attığı Son Mesaj Ortaya Çıktı

Taksim’de meydana gelen terör saldırısında öğretmen Arzu Özsoy ve kızı Yağmur Uçar hayatını kaybetmişti. Arzu Özsoy’un öğrencilerine yazdığı son mesajı ortaya çıktı.

Patlamada hayatını kaybeden öğretmenin öğrencilerine son mesajı

Taksim’de dün meydana gelen terör taarruzunda hayatını kaybeden anne kız İstek Özsoy ve Yağmur Uçar’ın Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi süreçleri devam ediyor. Yakınlarının ise İsimli Tıp Kurumu önünde bekleyişi sürerken, Özsoy’un öğretmen olduğu öğrenildi. Öğrencilere attığı son iletisi ortaya çıktı. Özsoy bildirisinde, “Bir haftalık tatilde bazı tekrar çalışmalarımız olacak. Ben fotokopi verdim, dosyalarında. İkinci olarak da 2 kitap özeti istedim. İster Türkçe defterlerine ister dosya kağıdına ama özenli bir yazı ile. Almanca öğretmeniŞahin bey de ödevini gönderdi iletiyorum. İngilizce de gönderdiğinde ileteceğim. İyi tatiller diliyorum” tabirlerini kullandı.

“Arzu hoca hayat dolu bir insandı, öğrenci yetiştirme konusunda çok iyi bir öğretmendi”

Öğrencisinin velisi Uğur Fazilet Sufracı, “ Arzu hoca hayat dolu bir insandı. Öğrenci yetiştirme konusunda çok iyi bir öğretmendi. Öğrencilerle iletişimi çok iyiydi. Haberi aldığımız andan itibaren çocuklarla paylaşamadık. Boğazımızda düğümlendi. Yakınlarının başı sağ olsun. En sonra kendisi bir gün önce bize mesaj attı. Ara tatilde yapması gerekenleri ve iyi tatil dileklerini iletti kendisi. Şok olduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu